Back to top

Živá knihovna profesí společně s AMOSEM 2017

Letošní podzim je bohatý na akce pro vycházející děti, takže jsme uvítali pozvání zástupců Asociace průmyslu na prezentace současných trendů v pracovním prostředí regionu. Živá knihovna profesí- program firem Libereckého kraje se tentokrát spojil s veletrhem vzdělávání AMOSEM. V „ knihovně“ jsme měli možnost posoudit technické profese, jako např. technik kvality, konstruktér, projektový manažer nebo profese z pomáhajících oborů - ošetřovatel, instrumentářka nebo zdravotní sestra. Všechny zastoupené firmy- Benteler, TRW, ABB, Preciosa nebo nemocnice Tanvald profesionálním způsobem prezentovali svou práci, činnost i pracovní prostředky. Dětem se akce líbila a poté mohli už v klidu sbírat informace na stáncích našich středních škol. Výstaviště Eurocentra obohatil program SŠ gastronomie a služeb módní přehlídkou stejně jako SŠ uměleckořemeslná a oděvní, Liberec, dále Škoda Auto Mladá Boleslav SOU strojírenské – připravila svou prezentaci a barmanské dovednosti předvedli studenti SŠ řemesel a služeb z Jablonce n/N. Osmáci se teprve rozhlíželi, ale někteří z devítky se dočkali odpovědi na své otázky a možná už právě dnes přemýšlejí, co dál po základce. Budeme držet palce a děkuji všem našim dětem za aktivní přístup při činnostech a prima náladu.