Poprvé v historii našeho regionu se setkali zástupci největších a nejznámějších firem, aby připravili pro budoucí uchazeče nádherný program s prezentacemi profesí. Regionální manažerka paní Ing. Naděžda Vojtíšková jako zástupce Svazu průmyslu a dopravy ČR za pomoci paní Popelkové uspořádala pro žáky základních škol dopolední program, kde se všichni mohli na vlastní oči i uši přesvědčit, že technické obory v posledních letech frčí a že se vyplatí se pořádně učit. Nabídka firem pro uchazeče se týká nejen stipendijních programů, ale hlavně výborného zázemí z hlediska práce, dalšího rozvoje a celkově budoucnosti kraje.

Bylo na co se dívat, děti si mohly vyzkoušet jak fungují zabezpečovací systémy v praxi, jak vypadá helma pro svářeče nebo jak pracuje robot v ABB firmě. Vládnou počítače, aplikace, ale i lidský faktor-vyhrávají vzdělaní a schopní lidé. Snad se tedy někteří dočkali odpovědi na své otázky a možná už právě dnes přemýšlejí, co dál po základce. Budeme držet palce a děkuji všem našim dětem za aktivní přístup při činnostech a prima náladu.