Ze schůzek jabloneckých debrujářů

Na říjnových schůzkách si debrujáři vyrobili jednoduchého papírového draka, octové rakety a rakety na vzduchový pohon. Na poslední říjnové schůzce si z polystyrenových tácků vyrobili letadla, které testovali v tělocvičně. Na listopadových schůzkách pronikali debrujáři do tajů chemie. Hráli si se zelným výluhem a pomocí octa a sody připravili barevné indikátory. Z těsta si vymodelovali sopku, která při reakci sody s octem, barvivem a jarem demonstrovala sopečnou činnost. Z hořící směsi cukru a sody obdivovali faraonovy hady. V prosinci si debrujáři zajeli na exkurzi do iQLANDIE. Zkoumali vlastnosti mostů a vyrobili si model klenutého kamenného mostu. Konec roku oslavili již tradičně výrobou limonády. Debrujáři se také přihlásili do soutěže Neuron 2015. V následujících čtyřech měsících budou plnit úkoly z oblasti vědy a techniky.

Z našich schůzek posíláme malou fotogalerii.

Zaměstanec na škole už nepůsobí.