Back to top

Výtvarná výchova v sedmičce

Jak vymyslet výtvarnou činnost jinak není zase tak velký problém, ale spojit energii, práci a nápad je už o něco těžší. To se podařilo hlavně díky tvořivému nadšení v sedmičce, kde se pracuje s nápady opravdu skvěle. Zkusili jsme se nejdříve týden před akcí podívat na vhodný terén a vybrat čas, kdy můžeme nikým nerušeni tvořit. Ovšem podmínky byly dost tvrdé, a to doslova. Poslední dny mrzlo opravdu hodně, ale děti to neodradilo, a tak jsme vyrazili vybaveni lopatami, ručními pilami a velkým očekáváním. Nadšení trochu opadlo, když se udělal první zářez lopatou do země. Sníh nešel nabrat natož z něho něco udělat, sypalo se to jako cukr. Nicméně vznikalo iglú, hodiny, taky hora Říp, ale to nám nepřipadalo blízko, tak se změnila hromada sněhu na podhůří Ještědu. Děti se poprali s mrazem, lopatami a hlavně sami se sebou. Vůbec nikdo nežbrblal a chválím všechny do jednoho za odvahu, houževnatost a tvořivost při boji se sypkým sněhem. Zvláštní pochvalu dostal Matěj Lehota za pily, bez nich bychom byli dost ztraceni a dále Zuzka s Láďou za donešené lopaty. Děcka, byla jste super.