Back to top

Věznice Rýnovice - exkurze

V pátek 23.6.2017 jsme hned ráno vyrazili na exkurzi do Věznice v Rýnovicích. Tyto prostory měli možnost vidět žáci jen z 8. a 9. ročníku. Po krátkém zahájení jsme vyslechli úvodní přednášku na velitelské budově a pak už jsme se přesunuli přes vstupní bránu do samotné věznice. Všichni museli projít kontrolovaným prostorem, odevzdali jsme mobilní telefony a pak nám byl umožněn vstup dovnitř s panem vychovatelem Vysloužilem, který nás věznicí provázel. Viděli jsme 3 bloky, kde bydlí vězni, jídelnu, vycházkový dvůr a hřiště. Exkurze byla velmi zajímavá, v prostorách jsme se pohybovali s velkým respektem a všichni si oddechli, když jsme opustili prostory ohraničené šesti metrovou zdí s ostnatým drátem. Protože v celém areálu platí přísný zákaz fotografování, nemohli jsme akci zdokumentovat.