Třeťáci v iQPARKU

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 třeťáci navštívili iQPARK v Liberci. Vybrali jsme si vědeckou dílničku Neposedná voda. V laboratoři jsme si s lektorkou zábavně povídali o vodě, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí - proč je voda důležitá, kde je možné ji najít a v jakých skupenstvích. Lektorka dětem názorně předvedla vodní vír, jak dostat „potápěče“ na hladinu nádoby, jak nafouknout balónek pomocí vyrovnávání hladin v lahvích. Vše si děti vyzkoušely pomocí pokusů na připravených stanovištích. Vybarvili jsme si papírový leknín a nechali ho ve vodě rozkvést, zkoušeli jsme učit plavat hliníkové mince, soutěžili jsme, kdo dříve vyrobí vodní vír a nechá přetéct vodu z jedné nádoby do druhé.

Po dílničce jsme si prošli veškeré expozice, které iQPARK nabízí. Nejvíce si děti užily zrcadlový labyrint, šikmou místnost, hraní v kapele, expozice se jim nechtělo opustit.

Návštěvu iQPARKU měli žáci hrazenou z pilotního projektu na podporu technického vzdělávání a manuální zručnosti žáků jabloneckých základních škol. Využili jsme jiné možnosti učení, než je výuka ve školních lavicích.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 488 388 260