Školní výlet na Grabštejn

Protože se konec školního roku kvapem blíží, vyrazili jsme my, žáci 4.A i 4.B na školní výlet.

Našim cílem byl letos hrad Grabštejn a centrum vojenské kynologie, které s hradem bezprostředně sousedí. Zde se nás ujal major Jiří Jirák a provedl nás celým prostorem vojenské posádky, kde se specializují na výcvik služebních psů. Měli jsme možnost vidět, co všechno se vojenský pes dokáže naučit, včetně vyhledávání drog. Pohladit jsme si mohli i pejska Athose – hrdinu, který byl v roce 2012 v Afghánistánu zraněn po výbuchu rakety, za což byl vyznamenám ministrem obrany. Navštívili jsme i místní veterinární ordinaci, kde je pejskům poskytována všestranná lékařská péče.

Po těchto nevšedních zážitcích jsme si prohlédli nádvoří hradu, občerstvili se v místním stánku a vyrazili pěšky do nedalekého Hrádku nad Nisou, kde nás v restauraci Barandov čekal výborný oběd. Protože nám navíc přálo počasí, celý výlet byl moc pěkným zakončením 4. třídy.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 732 620 535