Letošní podzim je opravdu bohatý na akce a setkání - hned na počátku října oblíbený veletrh AMOS, během poloviny měsíce pak EDUCA v Liberci a nakonec besedy na Úřadu práce pro naše vycházející děti. Ale pěkně po pořádku.

Burza vzdělávání a pracovních příležitostí - AMOS se jako obvykle konala v Eurocentru. Výstavní pavilon se během dopoledne zaplnil snad všemi věkovými kategoriemi, a tak celý náš 2.stupeń si mohl vychutnat programovou nabídku a hlavně naši nejstarší se mohli podrobně dozvědět, co nového je na středních školách čeká.

Dostali prostor pro vlastní otázky a mnozí už mají téměř rozhodnuto, kam po škole. Je prima, že se můžeme pravidelně setkávat s odborníky, profesory a nakonec i přímo se studenty. Živé diskuse probíhaly u stánku Škoda Auto, své mladé zástupce měla i Hotelová škola z Turnova. Bylo se na co dívat a již za týden poputujeme trochu dál. Věřím, že ti zbývající, co ještě váhají, kam po základce, se dobře rozhodnou. Držíme jim všichni palce.