Projekt Veselé zoubky

V tomto týdnu se děti 1. třídy naší školy zúčastnily projektu Veselé zoubky. Preventivní program nám nabídla společnost DM drogerie, poskytla metodické materiály a poslala každému žákovi malý dárek. Ve dvou vyučovacích hodinách prvouky se žáci seznámili s prevencí vzniku zubního kazu a se správnou péčí o své zoubky.

Děti se pomocí interaktivního programu dozvěděly, jak zoubky vypadají uvnitř, jak vzniká zubní kaz a jak mu předejít. Zopakovaly si, které potraviny zubům škodí, jak často chodit k zubaři, jak dlouho a jakou technikou si čistit zoubky, kdy je zapotřebí vyměnit si kartáček. Zhlédly krátký film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek? Všechny získané znalosti jsme si upevnili vyplněním pracovního listu.

Za pěknou práci dostali prvňáčci od DM drogerie dárek – balíček s potřebami pro péči o dětský chrup. Všichni měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 488 388 260