Přezkoušení slovenských „domškoláků“ v Bratislavě

12-14.1.2020

V letošním roce se žáci naší školy rozrostli na počet 35 dětí na individuálním (tzv. domácím) vzdělávání. Pestré složení dětí z nejrůznějších koutů České republiky se rozšířilo i o 17 dětí ze sousední Slovenské republiky.

Za slovenskými „domškoláky“ se do Bratislavy během ledna vypravil náš učitel Jakub Kahánek. Ty čekalo jejich první pololetní přezkoušení, jež se odehrálo v prostorách pracovní skupiny ŽiTo. V ŽiTě se děti spolu s učiteli-průvodci rozvíjí v jednotlivých oblastech/předmětech, tvořivě objevují svět, podnikají expedice do terénu, pracují na vlastních projektech...

Vedle ověření znalostí z hlavních vzdělávacích předmětů děti prezentovaly své projekty, na kterých během pololetí pracovaly. Ženy na trůně v mezopotamské historii, Pyramidy a hvězdy, Ohrožené živočišné druhy, Kombodža, Tvorba ptačí budky, nebo třeba Plán expedice na K2 -  to je jen částečný výčet zpracovaných a odprezentovaných témat. Děkuji dětem z ŽiTa za jejich zápal otevřený a zodpovědný přístup k učení i inspiraci. A s vámi se podělím o část fotografie ze slovenského přezkoušení.

Montessori oddělení
ZŠ 5. května 76 Jablonec nad Nisou
Pracuje jako učitel v budově 5. května 76
Telefon: 420 488 388 244