Preventivní program Kyberšikana

Pro žáky pátého ročníku byla v rámci programu Prevence patologických jevů připravena přednáška na téma „Kyberšikana a počítačová kriminalita“. Preventista městské policie dětem vysvětlil, jaká ohrožení může internet skýtat, jaká rizika jim hrozí při pohybu na sociálních sítích jako např. Facebook. Během dvou hodin se děti seznámily s pojmy kyberstalking, kybergrooming, hoax, slyšely vyprávění skutečných příběhů o tragických osudech šikanovaných dětí.

Na závěr se preventista policie dotkl tématu nelegálního stahování a šíření filmů, hudby apod. Prezentace splnila svůj účel – žáci byli varováni před kyberšikanou, dozvěděli se, jak se mají v případě ohrožení zachovat a hlavně, jak možnému nebezpečí předejít. Děti měly spoustu dotazů, bylo vidět, že je přednáška zaujala.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 732 620 535