Back to top

Podzimní návštěva dílen SŠ

Každoroční spolupráce s kolektivem pedagogů Střední školy řemesel a služeb znamená pro naše vycházející příležitost podívat se na práci pěkně zblízka, a tak jsme uvítali první termín v tomto školním roce. Byl naplánován týden před Dnem otevřených dveří školy, proto jsme mohli vidět všechny obory pěkně zblízka a studenty v pilné práci. Zlatníci a pasíři se připravovali na letošní Advent, mnoho nápadů se rodilo přímo před námi a uvítali jsme i doprovodný výklad paní profesorky L. Musilové a obou mistrových, Libušky i Jiřinky. Naši žáci se do oborů školy hlásí každoročně a přestože mnozí říkají, že bižuterní výroba v našem regionu upadá, pravda to rozhodně není. Spolupráce s firmami a soukromými subjekty funguje stále a výsledky studentů v podobě originálních šperků se prezentují na mnoha výstavách v ČR. Bývalou žákyni školy Elišku Prouskovou jsme zastihli v soustředěné práci nad drobnými komponentami, a tak možná, kdoví, se její práce objeví třeba na Vánočních trzích. Čas neúprosně běží a snad se třeba někdo z dětí přihlásí na tyto tvořivé obory. Držíme palce a všem účastníkům exkurze děkuji za vstřícné chování.