Plavci v cíli

Ve středu 24. 4. 2019 žáci 2. a 3. třídy ukončili povinný plavecký kurz. Po dobu tří měsíců vyměnili tělocvičnu za jablonecký bazén, ve kterém absolvovali 10 lekcí, během kterých se proměnili v krokodýlky, želvičky, kapříky, velryby a delfíny.

Na začátku a na konci kurzu se všem měřily jejich výkony, které pod dohledem instruktorek většina dětí zdokonalovala. Učili se různé plavecké styly, snažili se uplavat co nejdelší vzdálenost, plavali pod vodou, skákali do vody, potápěli se a lovili puky. Pro některé bylo dosažením cíle překonat strach z vody.

Všechny děti byly moc šikovné, výcvik je bavil, užily si spoustu radosti z pohybu ve vodě. Není proto divu, že téměř všichni na „mokrém “ vysvědčení obdrželi jedničku.

Teď už je jen třeba získané plavecké dovednosti procvičovat. Vždyť letní prázdniny jsou „za dveřmi“ a k nim pobyt u vody patří.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 488 388 260