Po dlouhé odmlce a covidové karanténě jsme se zúčastnili první exkurze v tomto školním roce. Všichni žáci byli natěšení a den po schůzkách, kdy rodiče našich vycházejících už měli ty správné informace, jsme opět mohli navštívit dílny Střední školy řemesel a služeb, zejména výtvarně zaměřené obory.

Každoroční a letitá spolupráce s kolektivem pedagogů této školy znamená pro poslední ročník základky vynikající příležitost podívat se na práci zblízka, a tak jsme uvítali první nabídnutý termín. Co kdyby se zase školy zavřely. Doprovodné výklady obou mistrových, Hanky a Lucie jsme vnímali soustředěně a naši studenti se mohli prakticky ihned podílet na plnění jednotlivých úkolů. Zlatníci v 1.ročníku studia pomáhali našim odkrývat tajemství materiálů, skláři zase předvedli dovednosti s dechem a ohněm. Bylo na co se dívat a tuším, že tato exkurze u některých dětí vyvolala vážný zájem. Dá se říci, že každý rok se nějaká dušička rozhodne pro budoucí studia na této škole. Však skláři a bižuterní průmysl mají stále v našem regionu i v zahraničí skvělé jméno. Děkuji všem pedagogům střední školy za vynikající přístup a chválím naše děti za soustředěnou, trpělivou a poctivou práci. Už za týden jedou naši osmáci, tak věřím, že budou spokojeni také.