Montessori - Předškoličky a zápis

Vážení rodiče budoucích prvňáků. Ve třídách Montessori již proběhlo několik podzimních předškoliček. Další předškoličky proběhnou ještě před dubnovým zápisem v těchto termínech:

1. PŘEDŠKOLIČKA PRO RODIČE:
Během února jsme připravili čtyři termíny věnované setkáním s vámi během dopolední ve třídách. Konkr. úterý 7.2., středa 8.2. středa 15.2, čtvrtek 16.2. Pro zaslání odkazu na přihlašovací formulář v případě zájmu pište na: jakub.kahanek@seznam.cz .
Cílem těchto setkání je umožnit vám strávit běžný den ve třídě pozorováním, naciťováním a objevováním toho, jak to u nás máme. Zároveň vám chceme během těchto dní nabídnout prostor pro vaše dotazy a témata.
Nyní konkrétně k tomu, jak budou tato setkání probíhat:
Setkání bude probíhat ve všech třídách 1. stupně (tedy Jakubova, Evina a Danina) třída. Celé dopoledne strávíte ve zvolené třídě. Ve třídách vás očekáváme nejpozději do 7.50.
V 8.00 se můžete připojit k ranní elipse a stát se jedním z účastníků, tak jako u všech společných činností. Nebo můžete "jen" pozorovat, tak jako po zbytek dopoledne. Při individuální práci prosíme pouze o tiché pozorování. Lákavá témata k prodiskutování s ostatními rodiči prosím nechte na přestávku. Zkuste si dopřát dopoledne jen každý sám za sebe se svými pocity a prožitky. Případné dotazy si můžete poznamenávat. Prostor pro ně bude při společeném závěrečném sdílení ve 13.00, na kterém očekáváme účast všech rodičů toho dne a učitelů. Děkujeme, že respektujete naše pravidla.

2. PŘEDŠKOLIČKA PRO DĚTI:
Během měsíce března máme připravených pět termínů pro děti. Konkr. úterý 14.3., středa 15.3., čtvrtek 16.3., úterý 21.3. a středa 22.3. Formulář pro přihlášení na kokr. termín bude zaslán rovněž zítra v dalším e-mailu.
Předškolička bude tentokrát probíhat jen po dvojicích v každé mladší třídě (Jakubova/Evina). Děti, které byly na minulé předškoličce v Evině třídě, půjdou nyní do Jakubovy tř., a naopak. Cílem je, aby oba učitelé měli možnost se setkat s vaším dítětem.

3. Abyste si zápis mohli užít slavnostně a v klidu, rozhodli jsme se letos uspořádat předzápis. Ten bude probíhat formou INDIVIDUÁLNÍCH ROZHOVORŮ S RODIČI.
Cílem je uzavřít předškoličku (dozvíte se závěry z našich pozorování). Dále se budeme bavit o vašich představách a očekáváních s každou rodinou zvlášť. Předzápis zároveň směřuje k tomu, abyste všichni nejpozději týden před zápisem věděli, zda vaše dítě bude přijato do tříd Montessori. Absolvování rozhovoru je nutnou součástí zápisu (podmínkou přijetí dítěte do tříd Montessori). Termíny: čtvrtek 23.3. a pondělí 27.3. . Formulář pro přihlášení na kokr. termín a časy zašleme v brzké době e-mailem.

4. ZÁPIS DO 1. TŘÍD  proběhne ve čtvrtek 6. dubna od 13.00 v třídě I.M (Jakubova třída).

Tým Montessori

Pracuje jako učitel v budově 5. května 76
Telefon: 420 488 388 244