Malíř Josef Jíra

Málokdo se v poslední době vydává na exkurze spojené s uměním a protože jsme měli krásný čas a byla připravena báječná výstava, zavítali jsme do Domu J. A Scheybalových, abychom se kochali opravdovým uměním. Náš blízký rodák, maloskalský autor spousty obrazů by se totiž letos dožil 90 ti let. Český ilustrátor, malíř a grafik Josef Jíra má dobře čitelný rukopis a snadno si jej zapamatuje i menší znalec umění. Protože se svou tvorbou blíží našemu regionu, v Jablonci se po velmi dlouhé době sešla menší sbírka jeho obrazů. A tak jsme obdivovali krajiny pod Panteonem, pstruhy na Jizeře nebo známý obraz Benátky. Děti pozorně naslouchaly příjemný výklad pana galeristy a myslím, že si mnozí s sebou odnesli barevné dojmy z jeho putování po světě. Velice chválím sedmáky a jsem ráda, že jsme mohli společně zkoumat tajemství barev pana Jíry.

Pracuje jako učitelka v budově 5. května 76
Telefon: 420 773 568 875