Informace pro rodiče k vyhlášení nouzového stavu

Vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav a zakázala osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu na:
- základní umělecké školy (nově),
- zájmové vzdělávání ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání (nově),
- jazykové školy (nově),
- jednoleté jazykové pomaturitní kurzy (nově),
- základní školy,
- střední školy a konzervatoře,
- vyšší odborné školy
- vysoké školy (více informací http://www.msmt.cz/nouzovy-stav-a-vysoke-skolstvi).

Z tohoto důvodu je do odvolání přerušena výuka na naší škole. Výuka je přerušena na dobu neurčitou, nelze tudíž předpokládat datum opětovného zahájení výuky.

V příštím týdnu Vás kontaktují třídní učitelé a informují Vás o způsobu komunikace. O bližším vývoji situace Vás budeme průběžně informovat přes informační systém školy (Dm software).

Výuka předmětů bude nadále pokračovat pouze elektronickou formou, a proto pravidelně sledujte svůj profil v DM softwaru, kde budou žáci dostávat úkoly od vyučujících konkrétních předmětů a informace od třídních učitelů. Pokud máte nějaké problémy s přístupem do systému, tak kontaktujte svého třídního učitele.

Pro domácí vzdělávání můžete využít i nabídku některých nakladatelství, které žákům nabízejí zdarma elektronické a interaktivní učebnice.

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma/uceni-doma-flexibooks-zdarma

https://www.skolasnadhledem.cz/

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR09SjiHuMIokzw9FMmXgCM_g73NObFP1fcIDfDjXk8BLCmIsuUWTaW0fFY

https://www.etaktik.cz/

 

 

Děkuji všem za pochopení, dále Vás budeme aktuálně informovat.

 

Mgr. Michaela Hanyšová

ředitelka školy

Pracuje jako ředitelka školy v budově 5. května 76
Telefon: 420 775 999 954