Exkurze do Muzea Českého ráje v Turnově

Ve čtvrtek 6. 3. 2014 se žáci devátého ročníku již tradičně zúčastnili exkurze do Muzea Českého ráje v Turnově. Program byl zaměřen na doplnění informací z hodin přírodopisu, tedy o prohloubení znalostí z oboru mineralogie a petrologie. Děti si s velkým zájmem nejprve prohlédly největší obraz střední Evropy, poté navštívily a konfrontovaly se svými vědomostmi jednotlivé expozice muzea. Samy si mohly vyzkoušet získávání českých granátů, způsob práce na starých kamenických strojích a další aktivity. Závěrečná prohlídka se konala v původním domě kameníků. Ve zbývajícím čase jsme si prohlédli město Turnov včetně Židovského hřbitova, jenž zanechal v dětech velmi silný dojem.

Věřím, že exkurze byla přínosem pro rozvíjení dalších zájmů budoucích studentů.

Pracuje jako učitelka v budově 5. května 76
Telefon: 420 604 101 697