Dvoudenní pobytový výlet Sedmihorky

Dne 17. a 18.9. se uskutečnil dvoudenní pobytový výlet třídy III.A v Campu Sedmihorky. Děti z třetí třídy se první den ráno sešly s paní učitelkou ve škole a vyslechly si ponaučení a informace k průběhu výletu. Po deváté hodině ranní jsme vyrazili společně na autobusové nádraží, kde jsme s nadšením očekávali začátek naší cesty. Spoj MHD nás zavezl k vlakovému nádraží v Rychnově a odtud jsme již vláčkem putovaly až do Sedmihorek.

Od vlaku do campu jsme šli asi 20 minut stromovou álejí a podél mini zoo zahrady nacházející se před campem Sedmihorky. Děti nadšeně objevovaly vše co se nachází v campu a radostně vybíraly a zařizovaly chatičky pro nadcházející dva dny.

Po ubytování jsme si odpočinuly u místního rybníka a poté jsme se vypravily na státní zámek Hrubá Skála. Cesta se klikatila lesem mezi nádhernými scenériemi skal Českého ráje. Po vyhlídce a občerstvení u zámku jsme se vraceli plní dojmů zpět do campu.

Cestou jsme posbírali mnoho větví a klacíků na večerní táborák. Opékaní buřtíků i uložení do našich nových chatových postýlek proběhlo s klidem a vpořádku.

Druhý den ráno nás čekala vynikající snídaně v místní restauraci. Vajíčka se šunkou, křupavé rohlíčky a kokosová bábovka nám všem přišla vhod. S plnými bříšky jsme opět odpočaly a nabraly ještě pár sil na náš další výlet.

Stezka s poznáváním stromů a plodů vedoucí okolo pramínků a potůčků zakončená dřevěnným vodníkem vyhlížejícím od studánky se nám moc líbila. Plni dojmů jsme se vraceli společně zpět na oběd do campu Sedmihorky, kde jsme měli výběr ze tří jídel. Odpočinek v trávě a písku na pláži po obědě nám přišel vhod a pak nám již nezbylo nic jiného než se rozloučit, nakoupit suvenýry a pohledy a vyrazit domů zpět do svých postýlek.

Výlet dětí ze III.A se vydařil.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 488 388 259