Den Země

Nemohli jsme letošní oslavu Dne Země vynechat, proto opět, ve spolupráci s Ekocentrem, proběhl projektový den. I když nám (hlavně sedmákům) počasí nepřálo, všichni jsme si to náležitě užili. 6. ročník si vyzkoušel po rozluštění šifrovaného vzkazu, jak to funguje v mraveništi. Sedmáci zpracovali některé ohrožené druhy živočichů. Poté měli vyrazit s dalekohledy a napjatýma ušima pozorovat ptačí svět do terénu, to však déšť nedovolil, tak poslouchali zpěv a další zajímavosti z nahrávek. Osmáci si užili mazlíčky - pro některé trochu exotické... Pakobylka a škrtič nejsou pro všechny to pravé. Ale morčátka a králík jim to vynahradili. Devátý ročník se zaměřil na využití bylinek pro naše zdraví. Po získání informací z encyklopedií se s lektorkou pustili do praxe. Zkoušeli si uvařit a ochutnat čaje, které v marketu nekoupí a vrátili se k tradici našich babiček. Věřím, že se dětem připravené programy líbily a budou se těšit na příští rok. Děkuji za spolupráci lektorům z Ekocentra a všem kolegyním a dětem za odvedenou práci.

Pracuje jako učitelka v budově 5. května 76
Telefon: 420 604 101 697