Cesta ze Educou byla letos pohodlnější, ale možná i delší. Spěchali jsme na workshop Svazu průmyslu, abychom poté v krásném a slunečném dni hledali svoje místo pro budoucnost. Tedy naši vycházející.

Je rok od roku znát, že přibývají žáci, kteří vědí, co budou po základce dál studovat. Cíleně hledali svůj stánek, ptali se a dostávali odpovědi trpělivých studentů, učitelů i mistrů odborného výcviku. Neobvyklé dárky čekaly na odvážné, kteří si mohli vyzkoušet přebalit třeba i miminko. Mnoho firem letos nabízelo své informace a je všeobecně známo, že nezaměstnanost je nízká. Znamená to ovšem vystudovat nebo se vyučit a o práci se zajímat, té je skutečně dost.

Nálada byla příjemná a já děkuji všem za velmi krásný den, který se nám vydařil. Přeji našim vycházejícím správná rozhodnutí do jejich vlastní budoucnosti.