17. listopad - cesta ke svobodě

Dnešní slavnostní den jsme si s dětmi i rodiči připomněli úskalí nesvobody a totality. Při on-line besedě jsme spolu prošli dějiny od konce druhé světové války, zmínili Jana Opletala, díky kterému slavíme právě 17. listopad - Mezinárodní den studenstva. Je to jediný mezinárodní den, který vznikl na našem území. Prošli jsme několika dekádami věků, zmínili neblahý osud Milady Horákové či Jana Palacha. Pobrukovali jsme si Karla Kryla při sledování ukázky z Pelíšků či Modlitbu pro Martu od Kubišové. Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za připomínky a vyprávění k této události. Někteří se myšlenkami na chvíli vrátili do dětství. Debatovali jsme o dnešních hrdinech a činech, které by neměly být zapomenuty. Krásný svátek všem a jak by řekl Václav Havel: ,,Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí."

Pracuje jako učitelka v budově 5. května 76
Telefon: 420 488 388 248